poniedziałek, 20 czerwca 2016

Nowoczesne fototapety - najczęstsze motywy

fototapeta do salonu
www.tapetywsieci.pl

Fototapety znów zaczynają być modne. Wśród wzorów i kolorów jak i materiału, z którego są wykonane wybór jest ogromny. Możemy również wybrać zdjęcie ze swojego albumu rodzinnego i zamówić taką fototapetę o określonych wymiarach.
Wśród materiałów dostępnych na runku najtańsze mamy fototapety papierowe oraz lateksowe. Droższe będą winylowe lub natryskowe.

W łazienkach lub kuchniach stosuje się fototapety z laminatem dzięki czemu stają się wodoodporne i trwalsze. 

Wybór motywu

Uzależniony jest od stylu wnętrza gdzie chcemy umieścić fototapetę. Wśród najczęściej wybieranych motywów są rośliny,imitacje cegły lub paneli. 

Dużą popularnością cieszą się fototapety 3D oraz takie, które wykorzystują efekt złudzenia optycznego, który optycznie powiększa małe pomieszczenia. Fajny efekt zwłaszcza w ciemnych pomieszczeniach dają fototapety fluorescencyjne świecące nocą.

Pokój dziecka

Do pokoju dziecięcego możemy wybrać fototapetę z motywem ulubionej bajki dziecka a dla mniejszego malucha nie przytłaczający wzór, który zapewni zabawę jak i odpoczynek. 

Sypialnia

Do sypialni wybierajmy fototapety z motywami łąki,lasu i innych spokojnych krajobrazów.

Pokój dzienny

Motywy krajobrazu,panoramy miast,motywy kwiatowe.

Przedpokój

Najczęściej wybierane są motywy architektury np. schody,przejścia, łuki. Dużą popularnością w przedpokojach cieszą się fototapety fluorescencyjne ale pod warunkiem iż mamy dopływ światła dziennego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz