poniedziałek, 4 lipca 2016

Farba satynowa - zalety i wady

malowanie mieszkania

Remontując swoje mieszkanie zwłaszcza o małym metrażu często mamy problem z wyborem rodzaju farby jakiej użyjemy do malowania. Najlepszym wyborem będzie wybór jasnych kolorów i najlepiej z farb satynowych.

Warto skorzystać z usługi projektowania wnętrz w Łodzi lub innym dużym mieście. Jeśli nie chcesz płacić za poradę przeczytaj mój artykuł.

Zalety farb satynowych


Farba satynowa daje gładkie, odbijające świtało, które optycznie powiększy Nam małe pomieszczenie. Doskonale nadaje się do salonu,sypialni jak i do pomieszczeń przejściowych jak korytarze,przedpokoje,wiatrołapy. Ważne jest wybrać farbę aby wybrać farbę dobrego producenta aby dawały jednolity efekt. Ważną zaletą farby satynowej jest to, że jest zmywalna. Można ja szorować szczotką a i tak nie straci swojego koloru. Co ważne efekt satyny również na długo pozostaje widoczny. Farby satynowe doskonale nadają się do pokoju dziecięcego gdzie małe łapki mogą siać spustoszenie na naszych ścianach.

Wady


Wadą farb satynowych jest cena. Są droższe od zwykłych farb jednakże są nawet pięciokrotnie bardziej trwałe. Poważną wadą jest to iż farby satynowe nie nadają się na ściany idealnie gładkie jak i nie równe. Satynowy połysk odsłoni każdą nawet najmniejszą nierówność. Należy zadbać o dobre przygotowanie ściany przed nałożeniem farby. Wszystkie pęknięcia musimy wygładzić,odczekać odpowiednią ilość czasu oraz położyć warstwę gruntującą. Jeśli ściana była wcześniej pomalowana na jakiś mocny kolor musimy sprawdzić czy nie będzie potrzeby położenia białego podkładu przed nałożeniem koloru jaki aktualnie chcemy na ścianach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz