sobota, 2 lipca 2016

Jak zrobić cotton balls?

jak zrobić cotton balls
Produkt zwany “cotton balls” czyli kolorowe kulki stały się bardzo popularne w ciągu ostatnich lat. Pięknie wyglądające, emanujące uczuciem ciepła kuleczki pasują do prawie każdej aranżacji mieszkań. Nie ma takiego stylu, do którego nie pasowałby pas stworzony z takich “cotton balls”. Jedynym argumentem będącym na nie jest dość wysoka cena takiego produktu w sklepie z artykułami dekoracyjnymi. Najlepszym i najtańszym sposobem jest samodzielne stworzenie takiego produktu. Pomogę Ci w tym.Aby zrobić samemu Cotton Balls potrzebujemy:

  • białych lampek choinkowych led z białym przewodem
  • balony
  • odrobina włóczki
  • klej “wikol”


Pierwszą czynnością jaką musimy zrobić to kupić i napompować baloniki, które po napompowaniu zachowują kształt kuli. Po napompowaniu takiego balonika moczymy go w wcześniej przygotowanym kleju “wikol” i owijamy włóczką o dowolnie wybranym kolorze. 

Mój wybór padł na białą włóczkę. To jak starannie owiniemy nasz balonik włóczką zapewni nam efekt końcowy kuli. Po wykonaniu odpowiedniej ilości kulek pozostawiamy je do pełnego wyschnięcia. Bezpiecznie będzie powiesić je do wyschnięcia przez około 48h. 

Po wyschnięciu przebijamy balonik i wyjmujemy go z wnętrza naszej kulki. W otwór jaki nam pozostał wkładamy lampkę led z naszego sznura choinkowego a następnie zaklejamy dziurkę klejem by lampka potem nie wysuwała się z kulki. Po tej czynności pozostaje czekać nam aż klej ten zastygnie i możemy ułożyć nasz sznur z “cotton balls” w dowolnym miejscu. Dla mniej cierpliwych sposobem jest także przywiązanie lampki za pomocą igły i nitki :) 

Oto tani i domowy sposób by ozdobić nasze mieszkanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz