środa, 10 sierpnia 2016

Jak urządzić taras?

Taras
Taras to wspaniałe przedłużenie naszego domu, na którym spędzamy w okresie letnim bardzo dużo czasu. Właśnie tu możemy napić się porannej kawy czy też odpocząć i zrelaksować się po obiedzie. Jeśli zapraszasz swoich znajomych na grilla to najczęściej spędzacie czas właśnie na tarasie. Właśnie dlatego taras powinien być miejscem, gdzie czujesz się po prostu dobrze.


Podłoga tarasu

Podłoga tarasu jest bardzo eksploatowana i musi być wyjątkowo odporna na ścieranie oraz na trudne warunki atmosferyczne. To co położymy na tarasie zależy od własnych upodobań. Dawniej najczęściej wybieranym materiałem na podłoże był gres. Jest on wytrzymały oraz łatwy do utrzymania czystości. Coraz częściej na tarasie montuje się drewnianą podłogę. Taki parkiet tarasowy można kupić w dowolnym supermarkecie budowlanym. Najlepszym materiałem na podłoże jest drewno egzotyczne stosowane także jako podłoga w nowoczesnych łazienkach.

Meble na taras

Kolejnym ważnym aspektem na tarasie są wygodne meble. Do najczęściej kupowanych mebli są te wykonane z rattanu lub z tworzywa sztucznego. Powodem ich popularności jest głównie cena zestawów. Takie meble są dużo tańsze niż ich drewniane odpowiedniki. Meble z drewna wymagają także pielęgnacji oraz konserwacji, co wymaga dodatkowej pracy oraz zakupu odpowiednich środków chemicznych. To jakie meble oraz w jakiej konfiguracji kupimy zależy głównie od potrzeb oraz wielkości tarasu. Najczęściej kupowane są zestawy: Kanapa , dwa fotele oraz stolik. Z dodatkowych mebli możemy kupić różnego rodzaju leżaki czy też hamak na stojaku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz