poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Jaki budować dom - parterowy czy z piętrem?

Budowa domu
W naszym kraju cały czas popularne jest posiadanie własnego domu. Wiele osób marzy o tym by kupić lub zbudować dom - traktując to jako życiowy cel. Już dawno przestały być popularne ogromne dworki. W to miejsce na popularności zyskały domy w tradycyjnej bryle.
Przed planowaniem budowy należy jednak rozważyć decyzję czy budować dom parterowy czy też z piętrem.

Dom parterowy czy z piętrem?


Podejmując decyzję należy koniecznie odpowiedzieć sobie na kilka pytań takich jak:
  • ile osób będzie mieszkać
  • Czy będą mieszkać dzieci lub osoby starsze
  • Jakie są warunki budowy m.in szerokość działki

Gdy odpowiemy sobie na te pytania dużo łatwiej będzie nam sprecyzować nasze oczekiwania względem budowanego domu. Nie warto przy wyborze kierować się jakąkolwiek panującą w tym momencie modą. Jeszcze kilka lat temu popularne były duże domy a teraz najwięcej osób stawia na tradycyjne domy z wykorzystaniem energooszczędnych źródeł energii. Zazwyczaj wybieranymi projektami domów są domy z poddaszem użytkowym.

Działka a warunki budowy domu


Budowa domu uzależniona jest znacznie od warunków zabudowy panujących na działce. Osoby zamawiające projekty domów dzielą się na dwie grupy: osoby posiadające już działkę pod budowę domów oraz osoby bez działki. W dużo lepszej sytuacji znajdują się osoby nie posiadające działki, ponieważ projekt domu będzie zależny tylko od oczekiwań użytkowych ich nowych właścicieli. Osoby już posiadające działkę są w gorszej sytuacji, ponieważ projekt domu muszą dostosować do warunków zabudowy działki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz