poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Jaki samochód dla kobiety?

Wybór odpowiedniego samochodu to spore wyzwanie. Samochód, który kupuje się zazwyczaj na minimum kilka lat musi się nam wygodnie jeździć i musi spełniać nasze oczekiwania. Tak samo jest podczas wyboru samochodu dla kobiety. Już dawno minęły czasy gdzie najistotniejszym kryterium wyboru samochodu był kolor lakieru. Kobiety coraz częściej zwracają uwagę na praktyczność samochodu oraz parametry techniczne. Płeć piękna coraz częściej stawia duże wymagania podczas zakupu, które często przewyższają wymagania mężczyzn. Wielu ekspertów uważa, że kobiety kupują auta w sposób rozsądniejszy nie kierując się emocjami w takim stopniu jak mężczyźni.Małe auto dla kobiety
Wokół kobiecych zakupów motoryzacyjnych krąży stereotyp zakupu małych aut. Właśnie zakup małego miejskiego auta z niedużym silnikiem był przez wiele lat popularnym oraz jedynym słusznym wyborem auta dla kobiety. Obecnie trendy się mocno zmieniły ale nadal najbardziej popularne są auta właśnie z tej klasy. Takie auto ma wielką zaletę podczas podróży po miastach. Z uwagi na swoje nie duże gabaryty ułatwia znalezienie miejsca parkingowego. Nieduża pojemność silnika znacznie obniża spalanie, które jest uciążliwe podczas ciągłego przyśpieszania i hamowania w korkach ulicznych. Praktyczność pojazdu oraz ekonomia utrzymania to główne zalety małych miejskich wad.

SUV dla kobiety
Posiadanie małego auta miejskiej oprócz plusów posiada także minusy. Nie każdej kobiecie odpowiada mocno ograniczona przestrzeń wewnątrz samochodu. Samochody te są praktyczne lecz mało wygodne. Kolejną wadą jest bardzo niska moc silników małolitrażowych. Coraz więcej kobiet ceni sobie elastyczność oraz dynamikę jazdy samochodem. Tych cech nie znajdziemy w małych autach miejskim. Z uwagi na dużą przestrzeń oraz dynamiczny silnik często kobiety wybierają duże rodzinne vany oraz suv'y. Użytkowanie takiego pojazdu jest dużo wygodniejsze a przewożenie dzieci do szkoły jest dużo łatwiejsze jak w małym aucie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz