środa, 10 sierpnia 2016

Najnowsze technologie w telewizorach

Nowoczesne technologie w telewizorach
Źródło: http://www.domfach.com.pl
Telewizor jest urządzeniem, który służy nie tylko do oglądania seriali telewizyjnych, ale jest też centrum informacyjnym i rozrywkowym. Podłączony do internetu, pełni funkcję wypożyczalni i umożliwia oglądanie filmów w wysokiej jakości. Jakimi cechami charakteryzuje się telewizor nowoczesny? Czym się wyróżnia?

Rozdzielczość w Ultra HD

Nowoczesny telewizor powinien obsługiwać rozdzielczość Ultra HD (3840 x 2160 pikseli), która jest cztery razy większa, od rozdzielczości Full HD. Różnica jest zauważalna!

Telewizory coraz częściej wyposażone są w algorytm, który skaluje filmy o rozdzielczościach niższych, do rozdzielczości Ultra HD, nie powodując przy tym znacznych strat!

Wykorzystanie głębokiej czerni, wysokiego kontrastu i naturalnych kolorów

Telewizory nowoczesne, charakteryzuje obecność naturalnych kolorów, gwarancja wysokiego kontrastu i głębokiej czerni.

Minimalne opóźnienia, gwarancja płynnego obrazu

Im wyższa częstotliwość odświeżania obrazu, tym lepiej. Najnowsze modele, wartość tą mają na poziomie 200 Hz. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać telewizor do gier. Opóźnienie, nie powinno przekraczać 20 ms.Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:SamsungSmartTV.JPG

Smart TV

Nowoczesny telewizor, powinien zostać wyposażony w Smart TV. Dzięki bogatej bazie aplikacji, możemy przy jego pomocy wypożyczyć film, oglądać teledyski na YouTube i przeglądać portale społecznościowe. Jest niezbędny!

USB, HDMI 2.0 / DisplayPort, WiFi

Telewizor powinien zostać wyposażony w moduł WiFi, pozwalający na swobodne korzystanie z systemu Smart TV. Niezbędne są też porty USB i złącza HDMI.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz